GWC4R500
- Manufacturer Part Number:
- GWC4R500
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 0.6-4.5PF 500V TH
- Stock Condition:
- 12
- Capacitance Range :
- 0.6 ~ 4.5pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.310" (7.90mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 2000 @ 250MHz
- Size / Dimension :
- 0.118" Dia (3.00mm)
- Voltage - Rated :
- 500 V