GAA14008
- Manufacturer Part Number:
- GAA14008
- Manufacturer/Brand:
- Sprague Goodman
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 1-14PF 250V
- Stock Condition:
- 84
- Manufacturer :
- Sprague Goodman
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Bottom
- Capacitance Range :
- 1 ~ 14pF
- Dielectric Material :
- Air
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.500" (12.70mm)
- Mounting Type :
- User Defined
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 5000 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.303" Dia (7.62mm)
- Voltage - Rated :
- 250 V