CTC-0015-22-9/5-9
- Manufacturer Part Number:
- CTC-0015-22-9/5-9
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
- Part of Description:
- CABLE 2COND 22AWG WHITE SHLD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Material :
- Alumel, Chromel
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.135" (3.43mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0080" (0.203mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Number of Conductors :
- 2
- Operating Temperature :
- 200°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shield Type :
- Braid
- Usage :
- Thermocouple
- Voltage :
- Wire Gauge :
- 22 AWG