55PC2232-22-MST3-9CS2573
- Manufacturer Part Number:
- 55PC2232-22-MST3-9CS2573
- Part of Description:
- CABLE 3COND 22AWG WHITE SHLD
- Conductor Material :
- Copper, Silver Coated
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.123" (3.12mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0085" (0.216mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- 200°C
- Shield Type :
- Braid
- Usage :
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG