TBB-01-375-08-BK-LF
- Manufacturer Part Number:
- TBB-01-375-08-BK-LF
- Manufacturer/Brand:
- Major League Electronics
- Part of Description:
- Terminal Blocks
- Stock Condition:
- 243
- Manufacturer :
- Major League Electronics
- Product Category :
- Barrier Blocks
- Barrier Type :
- 2 Wall (Dual)
- Bottom Termination :
- PC Pin
- Color :
- Black
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Features :
- Number of Circuits :
- 8
- Number of Rows :
- 1
- Number of Wire Entries :
- 8
- Pitch :
- 0.375" (9.53mm)
- Product Status :
- Active
- Terminal Block Type :
- Barrier Block
- Top Termination :
- Screws
- Voltage Rating :
- 300V