55PC2121-18-9/96-9
- Manufacturer Part Number:
- 55PC2121-18-9/96-9
- Part of Description:
- CABLE 2COND 18AWG WHITE SHLD
- Conductor Strand :
- 19/30
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.141" (3.58mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0080" (0.203mm)
- Number of Conductors :
- 2
- Operating Temperature :
- 150°C
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 18 AWG