CB3LV-2C-20M000000
Manufacturer Part Number:
CB3LV-2C-20M000000
Manufacturer/Brand:
CTS Corporation
Part of Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
12mA
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
HCMOS, TTL
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V