55PC4221-22-6/9-92CS3269
- Manufacturer Part Number:
- 55PC4221-22-6/9-92CS3269
- Part of Description:
- CABLE 2COND 22AWG RED/WH
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.104" (2.64mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0065" (0.165mm)
- Jacket Color :
- Red, White
- Operating Temperature :
- 150°C
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG