55PC4221-18-6/9-92CS3269
- Manufacturer Part Number:
- 55PC4221-18-6/9-92CS3269
- Part of Description:
- CABLE 2COND 18AWG RED/WH
- Conductor Strand :
- 19/30
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.141" (3.58mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0070" (0.178mm)
- Jacket Color :
- Red, White
- Operating Temperature :
- 150°C
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 18 AWG