55PC4131-22-2/4/6-9CS2502
- Manufacturer Part Number:
- 55PC4131-22-2/4/6-9CS2502
- Part of Description:
- CABLE 3COND 22AWG WHITE
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.104" (2.64mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0070" (0.178mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- 150°C
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG