55PC4121-20-6/9-9
- Manufacturer Part Number:
- 55PC4121-20-6/9-9
- Part of Description:
- CABLE 2COND 20AWG WHITE
- Conductor Strand :
- 19/32
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.112" (2.84mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0065" (0.165mm)
- Jacket Color :
- White
- Operating Temperature :
- 150°C
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 20 AWG