YK3010903000G
Manufacturer Part Number:
YK3010903000G
Manufacturer/Brand:
Amphenol Anytek
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.3"
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Barrier Blocks
Barrier Type :
3 Wall (Tri)
Bottom Termination :
Solder Tab
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Number of Circuits :
9
Number of Rows :
1
Number of Wire Entries :
9
Pitch :
0.300" (7.62mm)
Product Status :
Active
Terminal Block Type :
Barrier Block
Top Termination :
Screws with Captive Plate
Voltage Rating :
300V
Wire Gauge :
14-22 AWG
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    CONN BARRIER STRP 14CIRC 0.562"
  • Eaton-Electronics Division
    CONN BARRIER STRP 16CIRC 0.562"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325"
    CONN TERM STRIP 2CIRC 0.394"
  • Adels-Contact
    CONN TERM STRIP 2CIRC 0.571"