ES0800/10DSFB
- Manufacturer Part Number:
- ES0800/10DSFB
- Manufacturer/Brand:
- On-Shore Technology, Inc.
- Part of Description:
- CONN TERM STRIP 10CIRC 0.315"
- Manufacturer :
- On-Shore Technology, Inc.
- Product Category :
- Barrier Blocks
- Barrier Type :
- Enclosed
- Bottom Termination :
- Closed
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Features :
- Number of Circuits :
- 10
- Number of Rows :
- 2
- Number of Wire Entries :
- 20
- Pitch :
- 0.315" (8.00mm)
- Product Status :
- Active
- Terminal Block Type :
- Eurostyle Terminal Strip
- Top Termination :
- Screws
- Voltage Rating :
- 300V