YK5140603000G
- Manufacturer Part Number:
- YK5140603000G
- Part of Description:
- CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.374"
- Current Rating (Amps) :
- 30A
- Features :
- Number of Circuits :
- 6
- Number of Wire Entries :
- 6
- Pitch :
- 0.374" (9.50mm)
- Voltage Rating :
- 300V