CXA-0066-22-2-9CS2973
Manufacturer Part Number:
CXA-0066-22-2-9CS2973
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part of Description:
CABLE 2COND 22AWG WHITE SHLD
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Conductor Strand :
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.123" (3.12mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0080" (0.203mm)
Jacket Color :
White
Length :
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Braid
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    SIGNAL MODULE 24 POS
    PCB MULTI-GIG T1 1" PW LG CHMF
    MULTIGIG RT T2 .8" BP H-LFT
    SIGNAL MODULE SOLDER
    CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.156