44A0121-22-0/6-US
Manufacturer Part Number:
44A0121-22-0/6-US
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
CABLE 2COND 22AWG BLK/BLU
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.094" (2.38mm)
Jacket (Insulation) Material :
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Black, Blue
Length :
Number of Conductors :
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG