55PC0221-22-6/9CS2601
- Manufacturer Part Number:
- 55PC0221-22-6/9CS2601
- Part of Description:
- CABLE 2COND 22AWG
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.091" (2.31mm)
- Operating Temperature :
- 150°C
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG