813-SS-018-30-026101
Manufacturer Part Number:
813-SS-018-30-026101
Manufacturer/Brand:
Preci-Dip
Part of Description:
CONN SPRING PISTON 18POS SMD
Manufacturer :
Preci-Dip
Product Category :
Spring Loaded
Connector Type :
Piston
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
19.7µin (0.50µm)
Material :
Brass
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Contacts :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
813-0814 LM Technologies 14 WIFI AND DUAL MODE BLUETOOTH 4.
813-10 MG Chemicals 414 SWAB FOAM SINGLE ENDED 10PCS
813-1000 MG Chemicals 5,253 SWAB FOAM SINGLE ENDED 1000PCS
813-1431 Dialight 45 PRESS TO TEST IND.
813-1432 Dialight 9,025 PRESS TO TEST IND.
813-1433 Dialight 100 PRESS TO TEST IND.
813-1435 Dialight 24 PRESS TO TEST IND.
813-1437 Dialight 6,151 PRESS TO TEST IND.
813-1471 Dialight 70 PRESS TO TEST IND.
813-1472 Dialight 43 PRESS TO TEST IND.
813-1473 Dialight 4 PRESS TO TEST IND.
813-20 Moon American 20 SWIVEL GASKET, 2"
813-22-002-30-000101 Mill-Max 100 CONN SPRING PISTON 2POS SMD