OS560-1005-022
- Manufacturer Part Number:
- OS560-1005-022
- Manufacturer/Brand:
- RFX Group
- Part of Description:
- LOW PHASE NOISE -168DBC/HZ OCXO
- Stock Condition:
- 5
- Manufacturer :
- RFX Group
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- Frequency :
- 10 MHz
- Frequency Stability :
- ±5ppb
- Function :
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Output :
- CMOS
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- OCXO
- Voltage - Supply :
- 5V