OCA3HB2B-165.000M-TR
- Manufacturer Part Number:
- OCA3HB2B-165.000M-TR
- Manufacturer/Brand:
- Ascend Frequency Devices
- Part of Description:
- XTAL OSC XO 165.0000MHZ HCMOS
- Manufacturer :
- Ascend Frequency Devices
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 60mA
- Frequency :
- 165 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.067" (1.70mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Output :
- HCMOS
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- XO (Standard)
- Voltage - Supply :
- 3.3V