TX22-33010S-26.000-CT
- Manufacturer Part Number:
- TX22-33010S-26.000-CT
- Manufacturer/Brand:
- Aker Technology USA
- Part of Description:
- XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
- Stock Condition:
- 200
- Manufacturer :
- Aker Technology USA
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 2.5mA
- Frequency :
- 26 MHz
- Frequency Stability :
- ±1ppm
- Function :
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Output :
- Clipped Sine Wave
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- TCXO
- Voltage - Supply :
- 3.3V