55PC0224-24-2/6CS2502
- Manufacturer Part Number:
- 55PC0224-24-2/6CS2502
- Part of Description:
- CABLE 2COND 24AWG FEET
- Stock Condition:
- 537
- Conductor Material :
- Copper Alloy, Silver Coated
- Conductor Strand :
- 19/36
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.079" (2.01mm)
- Length :
- Enter Number of Feet in Order Quantity
- Operating Temperature :
- 200°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 24 AWG