SQR620250
Manufacturer Part Number:
SQR620250
Manufacturer/Brand:
Amphenol Pcd
Part of Description:
CONN RCPT HSG 6POS 20AWG
Stock Condition:
239
Manufacturer :
Amphenol Pcd
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Connector Type :
Receptacle
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Male or Female
Fastening Type :
Latch Lock
Features :
IP67
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • JST
    CONN RCPT HSG 2POS 2.00MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 3POS 2.00MM
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM