SMS12RDH1
- Manufacturer Part Number:
- SMS12RDH1
- Manufacturer/Brand:
- Souriau-Sunbank by Eaton
- Part of Description:
- CONN RCPT HSG 12POS 5.08MM
- Stock Condition:
- 140
- Manufacturer :
- Souriau-Sunbank by Eaton
- Product Category :
- Rectangular Connector Housings
- Color :
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Termination :
- Crimp
- Contact Type :
- Male or Female
- Fastening Type :
- Locking Ramp
- Features :
- Strain Relief
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 12
- Number of Rows :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Pitch :
- 0.200" (5.08mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.200" (5.08mm)