Q-710030003003I
- Manufacturer Part Number:
- Q-710030003003I
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol Custom Cable
- Part of Description:
- SMA-SJ/BNC-SJ G174 3I
- Stock Condition:
- 100
- Manufacturer :
- Amphenol Custom Cable
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- RP-SMA Jack
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- BNC Jack
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- 2nd Contact Gender :
- Female
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- RG-174
- Color :
- Black
- Connector Impedance :
- 50 Ohms
- Features :
- Shielded
- Frequency - Max :
- 1 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 3.000" (76.20mm)
- Operating Temperature :
- Overall Impedance :
- 50 Ohms