TSP4D887M010AH6510D541
Manufacturer Part Number:
TSP4D887M010AH6510D541
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP TANT 880UF 20% 10V SMD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
880 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.3mOhm
Failure Rate :
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.259" (6.58mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
4D
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Stacked SMD, 2 J-Lead
Product Status :
Active
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.315" L x 0.350" W (8.00mm x 8.90mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V