7A-11.0592MAAJ-T
Manufacturer Part Number:
7A-11.0592MAAJ-T
Manufacturer/Brand:
TXC Corporation
Part of Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
11.0592 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.053" (1.35mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)