CS20-11.2896MABJ-UT
- Manufacturer Part Number:
- CS20-11.2896MABJ-UT
- Manufacturer/Brand:
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Part of Description:
- CRYSTAL 11.2896MHZ 18PF SMD
- Manufacturer :
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 80 Ohms
- Frequency :
- 11.2896 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.087" (2.20mm)
- Load Capacitance :
- 18pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.457" L x 0.217" W (11.60mm x 5.50mm)