RFW-13684-12
- Manufacturer Part Number:
- RFW-13684-12
- Manufacturer/Brand:
- RF Industries
- Part of Description:
- N Male - N Female; RG-142; 12"
- Stock Condition:
- 200
- Manufacturer :
- RF Industries
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- N-Type Plug
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- 2nd Contact Gender :
- Female
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- RG-142
- Color :
- Connector Impedance :
- 50 Ohms
- Features :
- Frequency - Max :
- Ingress Protection :
- Length :
- 12.00" (304.80mm)
- Operating Temperature :
- Overall Impedance :
- 50 Ohms