HH18N0R7B101LT
Manufacturer Part Number:
HH18N0R7B101LT
Manufacturer/Brand:
Walsin Technology
Part of Description:
CAP CER 0.7PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
0.7 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
100V