RL1131-0.50-9/9/9-0
- Manufacturer Part Number:
- RL1131-0.50-9/9/9-0
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part of Description:
- CABLE 3COND BLACK SHLD METER
- Manufacturer :
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 19/0.0071"
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.177" (4.50mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Polymer
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0080" (0.203mm)
- Jacket Color :
- Black
- Length :
- Enter Number of Meters in Order Quantity
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 120°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shield Type :
- Braid
- Usage :
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 0.50mm²