RF03N0R3B6R3CT
- Manufacturer Part Number:
- RF03N0R3B6R3CT
- Manufacturer/Brand:
- Walsin Technology
- Part of Description:
- CAP CER 0.3PF 6.3V C0G/NP0 0201
- Manufacturer :
- Walsin Technology
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency
- Capacitance :
- 0.3 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Tolerance :
- ±0.1pF
- Voltage - Rated :
- 6.3V