CCESMA-MM-SS402-12
- Manufacturer Part Number:
- CCESMA-MM-SS402-12
- Manufacturer/Brand:
- Crystek Corporation
- Part of Description:
- CBL ASSY SMA PLUG-PLUG 12"
- Manufacturer :
- Crystek Corporation
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- SMA Plug
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- SMA Plug
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- Cable Type :
- 4.14mm OD Coaxial Cable
- Color :
- Blue
- Connector Impedance :
- Features :
- Shielded
- Frequency - Max :
- 18 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 12.00" (304.80mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms