199D104X5035A1V1E3
- Manufacturer Part Number:
- 199D104X5035A1V1E3
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Sprague
- Part of Description:
- CAP TANT 0.1UF 5% 35V RADIAL
- Manufacturer :
- Vishay / Sprague
- Product Category :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 0.1 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Failure Rate :
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.280" (7.11mm)
- Lead Spacing :
- 0.100" (2.54mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 85°C
- Manufacturer Size Code :
- A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.173" Dia (4.40mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Type :
- Conformal Coated
- Voltage - Rated :
- 35 V