RM12PIE94ERPLF
Manufacturer Part Number:
RM12PIE94ERPLF
Manufacturer/Brand:
Amphenol Communications Solutions
Part of Description:
RM12PIE94ERPLF
Manufacturer :
Product Category :
Backplane Connector Contacts
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
31.5µin (0.80µm)
Contact Termination :
Solder Cup
Pin or Socket :
Pin
Product Status :
Active
Type :
Power
Wire Gauge :
12 AWG
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB