ECS-T1AX156R
Manufacturer Part Number:
ECS-T1AX156R
Part of Description:
CAP TANT 15UF 20% 10V 1411
Capacitance :
15 µF
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V