A390J15C0GF5TAA
- Manufacturer Part Number:
- A390J15C0GF5TAA
- Manufacturer/Brand:
- Vishay BC Components
- Part of Description:
- CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 AXIAL
- Manufacturer :
- Vishay BC Components
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 39 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Straight
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 50V