TAJA104J035SNJ
Manufacturer Part Number:
TAJA104J035SNJ
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP TANT 0.1UF 5% 35V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
24Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±5%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
35 V