ECS-F1CE226K
Manufacturer Part Number:
ECS-F1CE226K
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
H
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.205" Dia (5.20mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
16 V