ECS-F1EE225K
Manufacturer Part Number:
ECS-F1EE225K
Part of Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.138" Dia (3.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V