ECS-T1AZ475R
Manufacturer Part Number:
ECS-T1AZ475R
Part of Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 0805
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
Z
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V