ECS-F1EE336
Manufacturer Part Number:
ECS-F1EE336
Part of Description:
CAP TANT 33UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
33 µF
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V