969M101-10-4-025
- Manufacturer Part Number:
- 969M101-10-4-025
- Manufacturer/Brand:
- Cicoil
- Part of Description:
- CBL RIBN 4COND CLEAR 25'
- Manufacturer :
- Cicoil
- Product Category :
- Flat Ribbon Cables
- Cable Type :
- Flat Cable
- Conductor Strand :
- Features :
- Hi-Flex
- Jacket (Insulation) Material :
- Flexx-Sil™
- Jacket Color :
- Clear
- Length :
- 25.0' (7.62m)
- Number of Conductors :
- 4
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 165°C
- Pitch :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- UL E324413, CE
- Ribbon Thickness :
- 0.290" (7.37mm)
- Ribbon Width :
- 0.920" (23.36mm)
- Shielding :
- Unshielded
- Voltage :
- 20 kV
- Wire Gauge :
- 10 AWG