KVD101L154M32A0T00
- Manufacturer Part Number:
- KVD101L154M32A0T00
- Manufacturer/Brand:
- United Chemi-Con
- Part of Description:
- CAP CER 0.15UF 100V X8L RADIAL
- Manufacturer :
- United Chemi-Con
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 0.15 µF
- Failure Rate :
- Features :
- High Temperature
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (6.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lead Style :
- Straight
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X8L
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100V