TAP104K035DTS
Manufacturer Part Number:
TAP104K035DTS
Part of Description:
CAP TANT 0.1UF 10% 35V RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
26Ohm
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V