CGA7G1C0G3F220K110KA
- Manufacturer Part Number:
- CGA7G1C0G3F220K110KA
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- CAP CER 22PF 3KV C0G 1808
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 22 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1808 (4520 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.051" (1.30mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 3000V (3kV)