TMCMB1D226MTRF
Manufacturer Part Number:
TMCMB1D226MTRF
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT 22UF 20% 20V 1411
Stock Condition:
665
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
20 V