293D105X0050C2TE3
Manufacturer Part Number:
293D105X0050C2TE3
Part of Description:
CAP TANT 1UF 20% 50V 2312
Stock Condition:
505
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.79mm)
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V