TMCHA1E474MTRF
Manufacturer Part Number:
TMCHA1E474MTRF
Part of Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 25V 1206
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
16.5Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V