TAJW107K006RNJ
Manufacturer Part Number:
TAJW107K006RNJ
Part of Description:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2312
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V